KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA I WYPOSAŻANIE ODDZIAŁÓW SZPITLANYCH ZOZ SUCHA BESKIDZKA
Dziennego Chemioterapii Onkologicznej, Neonatologicznego oraz Ginekologiczno-Położniczego wraz z Blokiem Porodowym
KOMPLEKSOWA MODERNIZACJA I WYPOSAŻANIE ODDZIAŁÓW SZPITALNYCH ZOZ SUCHA BESKIDZKA
Zespół Opieki Zdrowotnej realizuje projekt „Kompleksowa modernizacja i wyposażenie oddziałów szpitalnych ZOZ Sucha Beskidzka – Dziennego Chemioterapii Onkologicznej, Neonatologicznego oraz Ginekologiczno-Położniczego wraz z Blokiem Porodowym” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 12 Oś Priorytetowa Infrastruktura społeczna, Działanie 12.1 Infrastruktura Ochrony Zdrowia, Poddziałanie 12.1.3 Infrastruktura ochrony zdrowia o znaczeniu subregionalnym – SPR.
Kwota projektu ogółem: 13 477 778, 80 PLN w tym:
a) kwota dofinansowania:
- Współfinansowanie UE: 6 713 089,07 PLN
- Współfinansowanie krajowe z budżetu państwa: 356 107,26 PLN
b) wkład własny: 6 408 582, 47 PLN
Do celów długofalowych projektu należą:
- poprawa potencjału zdrowotnego kobiet i ich potomstwa przekładająca się na wyrównanie szans rozwojowych „na starcie” w odniesieniu do dzieci oraz ograniczenie absencji młodych matek na rynku pracy w wyniku przedłużającej się opieki nad dzieckiem obarczonym dysfunkcjami lub niepełnosprawnością
- wzmocnienie potencjału regionalnych zasobów pracy przez ograniczenie skutków przewlekłości chorób i wydłużenie okresu efektywnej aktywności zawodowej
- ograniczenie zjawiska wykluczenia społecznego i zawodowego na tle chorobowym i niepełnosprawności oraz ubóstwa; powikłania ciąży oraz rozwoju dziecka w pierwszym okresie życia w sposób szczególny rzutują na absencję zawodowa kobiet w wieku produkcyjnym.
Efekty realizacji projektu:
- w obszarze opieki nad matką i dzieckiem: poprawa bezpieczeństwa kobiet planujących ciąże, ciężarnych oraz matek niemowląt przez poszerzenie opieki, położniczej, prenatalnej oraz neonatologicznej; zwiększenie dostępności do nowoczesnej diagnostyki w ciąży, co bezpośrednio przyczyni się do spadku powikłań okołoporodowych, jak również umożliwi prowadzenie badań w kierunku wczesnego wykrywania wad rozwojowych u noworodków. Realizacja projektu przyczyni się znacząco do obniżenia okołoporodowej zachorowalności i umieralności matek, noworodków oraz płodów, zmniejszenie odsetka wcześniactwa noworodków z niską masą urodzeniową, obniżenia wskaźnika umieralności niemowląt oraz zmniejszenia niekorzystnych następstw związanych z chorobami matek i dzieci.
- w obszarze opieki onkologicznej: zwiększenie zasobów i dostępności do chemioterapii
Z punktu widzenia obszarów usług objętych interwencją w ramach projektu wyróżnić można następujące grupy odbiorców docelowych:
1. w obszarze opieki nad matką i dzieckiem: kobiety zamieszkałe w granicach powiatu znajdujące się w wieku prokreacyjnym (15-44 lat)
2. kobiety w wieku dojrzałym (45+) wymagające opieki ginekologicznej
3. w obszarze opieki neonatologicznej – populacja noworodków przychodzących na świat w administracyjnych granicach powiatu suskiego
4. w obszarze opieki onkologicznej – populacja w wieku 60+ z terenów subregionu podhalańskiego (powiat nowotarski, tatrzański) oraz powiatów ościennych (powiat wadowicki, myślenicki)
Grupę docelową projektu stanowią również pracownicy sektora zdrowotnego, którzy powstałą infrastrukturę lokalowo-sprzętową będą wykorzystywać na rzecz poprawy dobrostanu zdrowotnego populacji objętej opieką zdrowotną.
AKTUALNOŚCI W RAMACH REALIZOWANEGO PROJEKTU
STAN OBECNY
Oddział Dzienny Chemioterapii Onkologicznej
STAN OBECNY
Blok Porodowy
POSTĘPY PRAC
Postępy prac w ramach nowej siedziby Dziennego Oddziału Chemioterapii Onkologicznej
POSTĘPY PRAC
Postępy prac w ramach modernizacji Bloku Porodowego
POSTĘPY PRAC
Postępy prac w ramach modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego
POSTĘPY PRAC
Odział Neonatologiczny
PLANOWANE EFEKTY
Zapisy projektu obejmują następujące czynności:
1. Kompleksowa modernizacja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Neonatologicznego oraz Bloku Porodowego, obejmująca prace budowlano-konstrukcyjne, instalacyjne i wykończeniowe oraz zakup aparatury i wyposażenia medycznego, tabletów medycznych oraz mebli medycznych
2. Przebudowa i modernizacja części niewykorzystywanego budynku kuchni-pralni z przeznaczeniem na nową siedzibę Oddziału Dziennego Chemioterapii wraz z częścią ambulatoryjną (Poradnia Onkologiczna i Chemioterapii Onkologicznej). Zakres obejmie prace rozbiórkowe, konstrukcyjno-budowlane, instalacyjne i wykończeniowe oraz zakup aparatury i wyposażenia medycznego, tabletów medycznych i oprogramowania medycznego oraz mebli medycznych.
EFEKTY
Odział Dzienny Chemioterapii Onkologicznej
EFEKTY
Odział Ginekologiczno-Położniczy wraz z Blokiem Porodowym
EFEKTY